Dzieci

wstecz

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu.


Mistrzostwa Województwa Małopolskiego 18.05.2024

11-latkowie, grupa trenera Artura Czerwca.

Najważniejsze zawody w tym półroczu dla klasy 4 sportowej z NSP Zelków okazały się tzw. startem „przy okazji”.

Po nagłej zmianie terminu przez władze MOZP (Małopolski Okręgowy Związek Pływacki) ciężko było wpasować nasze przygotowania w trudny i intensywny pod wieloma względami okres miesiąca maja.

Wyjazdy, majówka i uroczystości rodzinne weszły tym razem na pierwszy plan u naszych zawodników.

Tym samym, skromny w kategorii frekwencji udział naszej grupy został potraktowany w kategorii sprawdzianu, który odbył się na tle najlepszych zawodników z całego okręgu.

Solidne pływanie i czołowe miejsca tuż poza podium zaprezentowali:

Nina 👏

Daniel 👏

Bruno 👏

Ambitnie jak zawsze swój udział zaznaczyli:

Dominik💪

Martyna💪

Kamila💪

Jak zawsze można było liczyć na nasze sztafety!

Tym razem chłopcy w składzie:

Dominik, Bruno, Patryk, Daniel wywalczyli srebrny medal 🥈na dystansie 4x 50 m stylem dowolnym w kat. 11 latków!! Brawa!👏👏👏👏

Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje również Patryk, który w ostatnim czasie bardzo przyłożył się do treningów i był mocnym zawodnikiem naszej sztafety 💪💪💪 oraz najmłodsza uczestniczka grupy, reprezentantka klasy 3 - Maja! 👏

Młodzikowie, grupa trenera Krystian Frankiewicza

8 zawodników UKP Kmita Zabierzów z grupy Młodzików również udało się w sobotę na Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu.

Ola, Miłosz, Daniel, Oliwia, Natalia, Michał, Zygmunt i Klara pływali w konkurencjach 50 motylem, 200 dowolnym, 100 grzbietem, 100 klasykiem i na koniec 50 metrów stylem dowolnym.

Zawodnicy z powodu wielu chorób i licznych wyjazdów rodzinnych nie będąc w systematycznym treningu nie byli w najwyższej dyspozycji.

Pomimo to do zawodów podeszli ambitnie i udało im się ustanowić kilka fajnych życiówek👏

Dla Klary i Zygmunta były to pierwsze Mistrzostwa Województwa w ich dotychczasowej przygodzie z pływaniem, a więc cenna nauka👏👏