Dzieci

wstecz

Puchar Kmity – zima 2023


Puchar Kmity istnieje w kalendarzach pływackich od 2005 i aż ciężko uwierzyć, że była to już 18 edycja tych zawodów w Zabierzowie. Edycja ta przyniosła nową odsłonę - rozszerzenie Pucharu Kmity o konkurencję 18+, czyli starty kategorii Masters.
Piękna, zimowa sceneria, która panowała za oknami Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie przełożyła się na klimat w środku obiektu.

Na pływalni panowała rewelacyjna, wesoła atmosfera, ale równocześnie dało się też odczuć dreszczyk emocji i rywalizacji wśród młodych i tych nieco starszych pływaków.

Blisko 280 zawodników z 22 klubów było obecnych na zawodach i wystartowało w dwóch blokach.

Emocji nie brakowało zarówno podczas startów indywidualnych jak i sztafetowych, tym bardziej, że w ich składzie pojawili się również Trenerzy.

Dzieci i młodzież oraz Masters UKP Kmita Zabierzów, stanęli na podium wielokrotnie. UKP Kmita Zabierzów wywalczyli 33 medale, co przełożyło się na pierwsze miejsce w medalowej statystyce klubowej; Kmita Masters natomiast dodali do tego wyniku jeszcze 4 medale.

Na wyróżnienie zasługują również 2 sztafety naszego klubu jakie wystartowały w zawodach. Młodsza zajęła II miejsce, a starsza zdobyła puchar za I miejsce.Oryginalne medale, piękne puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych partnerów: Gminę Zabierzów, firmę Czekolada Cortez oraz sklep NarciarskiExpert.pl jeszcze bardziej umiliły sobotnią rywalizację sportową w Zabierzowie.

Specjalne podziękowania dla:

Wójt Gminy Zabierzów - Pani Elżbieta Burtan,

Dyrektor Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie - Pan Adam Liss,

Czekolada Cotrez - Pan Piotr Urbanik,

Narciarski Expert - Pan Marcin Pajerski,

oraz wszystkich Rodziców naszych zawodników oraz sympatyków naszego klubu UKP Kmita Zabierzów.