Aktualności

wstecz

Pływacki weekend w Zabierzowie


W miniony weekend 20-22.04.2018r na pływalni OSR Zabierzów odbyła się XIII edycja znanych w całym kraju Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Rycerza Kmity.
347 zawodników z 44 klubów przybyło do Zabierzowa by rywalizować o okazałe medale, statuetki, nagrody rzeczowe i finansowe a także niepowtarzalne i pyszne czekolady firmy Cortez. 
Niesamowite emocje towarzyszyły nam od piątkowego popołudnia aż do niedzieli. Mimo pięknej pogody zarówno zawodnicy jak i rodzice tłumnie zjawili się na zawodach i pomogli stworzyć niezapomniane widowisko. 
Piątkowy blok zawodów to już tradycyjnie wyścigi długodystansowe. Natomiast sobota i niedziela to poranne eliminacje i bardzo emocjonujące, wieczorne wyścigi finałowe. Wisienką na torcie Zabierzowskich zawodów niezmiennie wyścigi memoriałowe: Duży( na dystansie 200m stylem motylkowym) i Mały (100m stylem motylkowym). 
Rywalizacja podczas tegorocznych zawodów była wyjątkowo emocjonująca. Bardzo cieszy rosnący poziom zawodów w najmłodszych kategoriach wiekowych. To właśnie walka wśród najmłodszych była w tym roku najbardziej wyrównana i przyniosła ogromne emocje. Wiele wyścigów decydowało się na ostatnich centymetrach i dosłownie o 0,1 sekundy!
Najlepsi zawodnicy zawodów to niewątpliwie zwycięzcy wyścigów memoriałowych: Paulina Cierpiałowska z Malborskiego WOPR wśród dziewcząt oraz Filip Mordarski z STP Nowy Sącz w kategorii chłopców. Warto zaznaczyć że zarówno Paulina jak i Filip znacznie poprawili dotychczasowe rekordy wyścigów memoriałowych za co odebrali specjalne nagrody finansowe. 
Tegoroczna edycja Zabierzowskich zawodów była też niezwykle udana dla zawodników UKP Kmita Zabierzów. Zdecydowanym liderem naszej drużyny był zdobywca 6 medali (5 złotych i 1 srebrny) Kacper Stec. Co najważniejsze nasz zawodnik zwyciężył w Dużym Memoriale i został pierwszym w historii zawodnikiem Kmity który dokonał tej sztuki! Świetne zawody pływali też inni zawodnicy z Zabierzowa. 3 złote medale wywalczył Damian Kaczor, 2 złote krążki w kategorii Masters trener Artur Czerwiec, Srebro i brąz na średnich dystansach wypływał Arek Sionkowski, brązowy medal w wyścigu na 800m stylem dowolnym zdobył Kuba Pajerski. Miłą niespodziankę sprawił nam też debiutujący na tak dużych zawodach zdobywca srebrnego medalu na 25m stylem grzbietowym Antoś Kowalczyk. Ostatni, ale okupiony walką z całych sił, medal nasi pływacy wywalczyli w wyścigu sztafetowym 7 x 50m stylem dowolnym. Świetna postawa Karoliny i Dominiki Wagi, Julki Zahuty oraz niesamowita pogoń Kacpra Steca na ostatniej zmianie pozwoliły nam sięgnąć po II miejsce. Z dobrej strony pokazała się Karolinka Czerwiec oraz Kuba Wawro, którzy wywalczyli awans do wyścigów finałowych i na tle mocnych rówieśników zaprezentowali się bardzo dobrze! Ogromne gratulacje dla wszystkich naszych zawodników którzy wykazali się profesjonalnym podejściem do zawodów, dali z siebie wszystko i poprawili wiele swoich rekordów życiowych. 
W podsumowaniu zawodów nie sposób nie wspomnieć o rodzicach naszych zawodników, którzy jak zawsze wspomagali organizatorów swoim działaniem oraz o  naszych hojnych sponsorach bez których zawody nie miałyby szans na taki sukces. Duże wsparcie otrzymaliśmy po raz kolejny od Gminy Zabierzów, Dyrekcji OSR Zabierzów, Urzędu Marszałkowskiego i Powiatu Krakowskiego. Nie zawiodły nas też firmy: TYR, DotSport, Cortez, Słoneczny Cypel, PUK! W imieniu własnym a także wszystkich zawodników którzy zostali przez was obdarowani wielkie , wielkie dzięki!
Po 13 latach Zabierzów zna już każdy pływak w Polsce. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Za rok podczas XIV Zawodów na pewno nie zabraknie nowości, atrakcji i wspaniałej rywalizacji. Już dziś serdecznie zapraszamy!
 
                                                 pk