Aktualności

wstecz

Sobota Pływacka- Kraków

W sobotę 10 grudnia na basenie Wisły Kraków odbyła się już ostatnia edycja Soboty Pływackiej w tym roku. Dla zawodników 11 i 12 letnich reprezentujących barwy Kmity Zabierzów były to ostatnie zawody w roku 2016. Wystąpili na Wiślackim basenie w składzie: Jakub Pajerski, Wiktor Ziółko, Piotr Stec, Maksymilian Płusa, Jan Jaszczuk i Kacper Zahuta. W konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym Kuba i Wiktor popłynęli niestety w czasie gorszym od swoich nowych życiówek z przed dwóch tygodni. Gdyby Wiktor uzyskał czas taki jak w Tarnowie czyli 1:24 zająłby drugą lokatę a tak uplasował się na czwartym miejscu. No ale taki już jest sport czyli radość zwycięstwa ale i gorycz porażki. O wiele bardziej udany był wyścig 50 metrów stylem dowolnym tam płynąc w czasie 33 sekundy Wiktor Ziółko zajął trzecie miejsce na podium. Rodzynek w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym Kuba Pajerski zajął piąte miejsce poprawiając się o sekundę. W konkurencji 100 metrów stylem klasycznym o kilka sekund poprawili się Wiktor Ziółko, Maks Płusa i Piotrek Stec. Maksiu Płusa dzięki nowemu rekordowi życiowemu zajął czwarte miejsce. Kilka elementów technicznych jak np. nogi w stylu motylkowym, ogólnie styl klasyczny i starty poprawiły się. Chłopaki muszą poprawić nawroty i poślizgi. Zawody można ocenić jako udane. Przed nami dwa tygodnie już trochę lżejszych treningów, potem uroczysta klubowa Wigilia i tydzień odpoczynku i lenistwa. Do rywalizacji podczas zawodów wracamy w lutym.                                                                                                                              Ze sportowym pozdrowieniem                                                                                                                              Krystian Frankiewicz