Aktualności

wstecz

XX- lecie MKS Ikar Mielec


Ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów były dla naszych zawodników zawody w Mielcu, rozgrywane z okazji XX lecia tamtejszego klubu. Zawody bardzo ciężkie z racji dużego zmęczenia i maksymalnych obciążeń treningowych. Mimo nie najlepszej dyspozycji zawodnicy naszego klubu stanęli na wysokości zadania i w każdym swoim starcie dali z siebie wszystko. Już w pierwszej konkurencji 100m stylem dowolnym srebrny medal wywalczył Arek Sionkowski. Choć rekordu życiowego nie udało się poprawić, wynik 57, 23 należy uznać za dobry. Kolejnym naszym zawodnikiem, który zaprezentował się w Mielcu był Kacper Stec. Jego pierwszy start to 200m stylem motylkowym. Choć wynik uzyskany przez Kacpra (2: 08) jest sporo słabszy od jego rekordu życiowego, pozwolił mu zająć w tej konkurencji I miejsce. Na zakończenie I bloku zawodów nasi zawodnicy wystartowali jeszcze w konkurencji 400m stylem dowolnym. I miejsce, ze sporą przewagą nad rywalami wywalczył po raz kolejny Kacper (4:07,92). III miejsce zajął Arek Sionkowski (4:18,01). Adam Majda był VII, ale na uwagę zasługuje spory progres i nowy rekord życiowy ( 4:27,52). Dobrą passę nasi zawodnicy podtrzymali również w II bloku zawodów. Po pięknej walce II miejsce w konkurencji 200m stylem dowolnym wywalczył Kacper Stec (1:56,25). Kolejnym rekordem życiowym (2: 06,96) popisał się Adam. Ostatni start naszych zawodników tego dnia to 100m stylem motylkowym. Nasi zawodnicy potwierdzili, że delfinem pływać potrafią i zwyciężyli podwójnie. Pierwsze miejsce zajął Kacper Stec (57, 91), natomiast II, z nowym rekordem życiowym Adam Majda (1:00,43). Zawodami w Mielcu zakończyliśmy okres ciężkiej pracy treningowej. Od poniedziałku stopniowe zmniejszanie obciążeń i łapanie formy na Mistrzostwa Polski. mielec  100 400