Aktualności

wstecz

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego


               Jak co roku o podobnej porze przez dwa dni odbywały się w Bochni Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego. Zawodnicy 12 lat i starsi przyjechali na pływalnię im.Jana Kota aby rywalizować w różnych konkurencjach i na różnych dystansach.Dla zawodników młodszych była to impreza docelowa w ich jesiennych makrocyklach treningowych natomiast duża część zawodników starszych potraktowała imprezę jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski.                 W najmłodszej kategorii wiekowej 12 latków nasz klub reprezentowali Maks Płusa i Piotrek Stec. Startowali oni w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym. Chłopaki poprawili rekordy życiowe ale jest jeszcze kilka elementów do poprawy i miejmy nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej. Przerwa pozwoliła na odbycie spaceru po bocheńskim rynku, wspólny obiad a następnie trochę kalorii w cukierni.                 Jedyny medal dla naszego klubu wywalczył Kacper Stec, który był II w konkurencji 200m stylem motylkowym. Pogromcą Kacpra okazał się wielokrotny reprezentant Polski Wojtek Wojdak więc wstydu nie ma :) Z dobrej strony pokazał się też Adam Majda, który kolejny raz w ostatnich tygodniach, poprawił rekord życiowy w konkurencji 50m stylem motylkowym.